Deň Zeme

Človek je súčasťou prírody , nemôže sa od nej izolovať , musí ju chrániť a zveľaďovať .Učitelia , žiaci aj niektorí rodičia žiakov ZŠ s MŠ Kolbovce podporili tiež aktivity ku Dňu Zeme a zapojili sa do celosvetového úsilia ochrany prírody. V termíne od 20.apríla 2011 do 30. apríla konali sa v jednotlivých ročníkoch besedy s tematikou ochrany životného prostredia.

Žiaci vyčistili breh miestneho potoka. Vyčistili a vyhrabali verejné priestranstva , pretože nie je im ľahostajné , ako dedina vyzerá . Taktiež chcú mať pekné okolie školy, a preto orezali stromy v jej areáli.Skoro všetci si uvedomujú , že skrášľovaním životného prostredia obohacujú nielen seba , ale aj iných , a preto sa vysadili kvetinové záhony v okolí školy. Myslíme si , že tento čas bol dobre využitý a aj týmto spôsobom prispeli sme k ochrane prírody.

ZŠ s MŠ Kolbovce