Voľnočasová zóna v Kolbovciach

Šport a pohyb patria neodmysliteľne k životu. Hlavne deti prostredníctvom hier a športových aktivít si vypĺňajú svoj voľný čas. Pre mnohé z nich je účasť na organizovaných športových podujatiach zábavou . Školy podľa svojich možností snažia sa zakoncipovať kvalitný pohyb do programu svojich detí . Jednou z nich je aj ZŠ s MŠ Kolbovce, kde sme vybudovali novú, peknú voľnočasovú zónu Pod gaštanom. Vybudovalo sa tu viacúčelové ihrisko s umelým povrchom , kde dospelí aj žiaci môžu si zahrať futbal , volejbal ,tenis, basketbal, hádzanú .

Touto cestou chceme poďakovať p. Mgr. Bibiáne Obrimčákovej , štátnej tajomníčke MŠ , za pomoc pri získaní dotácií z úradu vlády v hodnote 40000 EUR. Deti sa môžu tiež vyšantiť na detskom ihrisku , ktoré zhotovila firma Detské ihriská s r.o. Sečovce. K dispozícii sú tu hojdačky , šmýkačky , altánok ,kde si môžu posedieť , a tak sa odreagovať od školských povinností a zbaviť sa každodenných stresov . Športom a pohybom si pestujú silnejšie vôľové vlastnosti , posilňujú si fyzickú kondíciu, upevňujú si zdravie .

Finančné prostriedky v sume 4704 EUR sme získali z grantového programu financovaného z nadačného fondu skupiny VSE spravovaného Karpatskou nadáciou. Všetkým veľmi pekne ďakujeme , dobrá vec sa vydarila..

Redakčná rada JOTY