Medzinárodný deň detí v Kolbovciach

Školský rok sa prehupol do posledného mesiaca , ktorý sa začína MDD. Nie je nič krajšie , ako spokojný a šťastný úsmev na tvárach detí. A kedy by sme ho mohli dostatočne vychutnať , ak nie vtedy , keď oslavujú svoj sviatok ? Tohto roku v ZŠ s MŠ v Kolbovciach oslávili sme ho športom. Žiaci sa ráno zhromaždili na ihrisko , kde sa im prihovoril riad. školy Mgr. J. Varcholik. Potom ich kroky smerovali na jednotlivé stanovištia.

Súťažilo sa v hode kriketovou loptičkou, v skoku do diaľky , v šprinte. Nechýbali ani netradičné disciplíny. Deti tu všade mohli ukázať svoju fyzickú zdatnosť , prejaviť svoj vzťah k športu. Hoci MDD je hlavne sviatok o zážitkoch , predsa malá sladkosť poteší a urobila radosť aj žiakom zo základnej školy . Deti svoju pohybovú aktivitu a vitalitu prejavili v rôznych loptových hrách, napr. vo volejbale žiakov medzi jednotlivými ročníkmi , ale zlatým klincom programu bol volejbalový turnaj učiteľov so žiakmi. Veselý detský smiech sa ozýval celé dopoludnie v školskom areáli. Príjemnú atmosféru umocňovala aj ľudová hudba.

ZŠ s MŠ Kolbovce