Medzinárodný deň knižníc v ZŠ v KOLBOVCIACH

27.október bol v našej škole výnimočný deň, pretože netradičným spôsobom pripomenuli sme si Medzinárodný deň školských knižníc. Učili sme sa podľa rozvrhu , ale jednotlivé vyučovacie hodiny boli venované problematike kníh, avšak vždy v inej súvislosti. Deň pred touto akciou vyzdobili sme si priestory školy ilustráciami literárnych postavičiek z kníh a rozprávok . Na chodbe visel nadpis Rozprávkovo a my sme sa v tento deň cítili ozaj ako v rozprávke , boli sme obklopení knihami , hrali sme sa na spisovateľov, básnili sme , vymýšľali sme príbehy , ktoré sme dotvárali vlastnými ilustráciami. My žiaci z druhého stupňa čítali sme ukážky z kníh a hádali sme, z ktorej knihy je tá ktorá ukážka. Niektoré deti vyrábali vlastný obal na ľubovoľnú knihu, záložku do knihy, iné deti zhotovili leporelo s vlastnými básničkami. Deviataci vytvorili encyklopédiu známych športovcov , na iných vyučovacích hodinách riešili hlavolamy, rébusy, tajničky , kvízy.

V tento deň priniesli sme do školy aj rôzne knihy, aby sme urobili výstavku. S nedočkavosťou sme očakávali vyhlásenie výsledkov súťaže o naj knihu a mnohých z nás hrial dobrý pocit , keď sme dostali cenu za prinesenú najstaršiu knihu, najnovšiu, najzaujímavejšiu, najtenšiu, najhrubšiu, najväčšiu , najkrajšie ilustrovanú . Po dobrom obede odišli sme domov, aby sme sa vrátili do školy o 18. hodine, aby sme tu zažili neobyčajný večer v tejto škole. Prvým bodom programu bolo zhliadnutie scénok , ktoré zahrali žiaci 6. A 7. ročníka a my sme mali uhádnuť názov rozprávky. Potom pokračovali rôzne zaujímavé hry, kde sme zažili veľa zábavy , smiechu, školou sa niesli pokriky povzbudzovania pri jednotlivých súťažiach. Na záver sme si pozreli film Na vlásku. Konštatujeme , že tento deň bol naozaj vydarený a aj týmto spôsobom sa snažili učitelia na nás výchovne pôsobiť , aby sme mali správny vzťah ku knihe , k čítaniu, chceli docieliť, aby celým životom nás sprevádzala dobrá kniha.

Redakčná rada Joty