Divadelné predstavenie v Kolbovciach

Je dobré , ak do nášho života v dnešnom pretechnizovanom svete vstupuje viac kultúry , umenia, ktoré poskytuje pre človeka určitý estetický zážitok, tak spestruje a spríjemňuje náš každodenný život. Tento aspekt má na zreteli aj vedenie ZŠ s materskou školou v Kolbovciach , ktoré každoročne organizuje návštevy divadelných predstavení v Prešove.

V tomto roku sme porušili tradíciu a herci z Divadla A. Duchnoviča v Prešove k nám zavítali do Kolboviec ,aby sa predstavili divadelnou hrou Princove halušky,. Keď prišiel vytúžený deň – 8. október ,tešili sme sa , že po druhej vyučovacej hodine naše kroky budú smerovať do sály kultúrneho domu , aby sme tu zhliadli divadelné predstavenie.

Po zdvihnutí opony herci vo svojom predstavení nás vtiahli do histórie nášho slovenského národa , konkrétne do feudálnej spoločnosti a prostredníctvom cudzinca- nemeckého občana , ktorý spoznáva severnú časť Slovenska a ktorý sa dostal do rôznych spoločenských vrstiev tejto spoločnosti , sa pred nami odkryli klady , ale aj nedostatky slovenského ľudu, ktoré boli predostreté pre diváka humornou formou Sme vďační vedeniu školy, že pre nás žiakov organizuje takéto príjemné akcie .

Red.rada Joty