Zhodnotenie práce školy v školskom roku 2013/2014

V školskom roku 2013/2014 sa na našej škole vyučovalo takto:

• 1.,2 a 3.ročník podľa ŠVP
  • 4. ročník I . variant
  • 5. a 6. ročník podľa ŠVP
  • 7.ročník, špeciálna trieda, podľa učebných osnov pre ŠZŠ s MP variant A
  • 8. a 9. ročník II. variant

V školskom roku 2013/2014 prospeli všetci žiaci. Spolupráca s rodinou sa realizovala formou rodičovského združenia a individuálnym pohovorom s niektorými rodičmi. Slabá spolupráca je s rodičmi slabo prospievajúcich žiakov. Na škole sme vyučovali Náboženskú výchovu a od prvého ročníka sme začali s vyučovaním anglického jazyka ako prvého cudzieho jazyka. Ako druhý cudzí jazyk budeme vyučovať nemecký jazyk už od piateho ročníka

V .8.a 9. ročníku sme vyučovali ako nepovinný predmet anglický jazyk. Na škole pracovali tieto krúžky :

• p. Hutňanová - Mladá kuchárka
  • p. Staničár - Šachový krúžok a Počítačový krúžok
  • p. Micenko - Práca s počítačom
  • p. Gerjaková -Výtvarné čarovanie
  • p. Čakurda - Športový krúžok

Na škole pôsobili podľa schváleného plánu práce koordinátor protidrogovej závislosti, koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu a koordinátor environmentálnej výchovy. Práca výchovného poradcu prebiehala podľa plánu práce výchovného poradcu. Na škole pracovalo jedno oddelenie školského klubu detí. Zúčastňovali sme sa olympiád a súťaží, ktoré organizovali v CVČ ABC v Stropkove. Žiaci obsadili na týchto súťažiach popredné umiestnenia.

Hlavným cieľom Základnej školy je príprava žiakov na štúdium na stredných školách. Veľmi ma teší fakt, že všetci žiaci boli prijatí na vybrané stredné školy už v prvom kole prijímacích pohovorov.